ClickCease

מדריך לחיפוי קירות חוץ: הבחירה בלוחות חיפוי המתאימים ביותר לפרויקט שלך!

תוכן עניינים

בחירת חיפוי חיצוני לקירות היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בכל פרויקט. חיפוי חוץ הוא הדבר הראשון שמתגלה לעין כשמביטים במבנה, ולכן הוא מהווה במידה רבה מעין כרטיס ביקור, עבורו ועבור מתכנני הפרויקט. בנוסף, החיפוי החיצוני מקנה שכבת הגנה חיונית מפני חדירת מים ותורם לבידוד תרמי. בהתאם חיפוי קירות חוץ נדרש גם לעמוד בקריטריונים פונקציונליים משמעותיים וגם להצטיין בהיבט האסתטי. כדי לעזור לכם לבחור נכון הכנו עבורכם מדריך מפורט בנושא.

4 פרמטרים חשובים בבחירת לוחות החיפוי החיצוניים

  1. חוסן – הפרמטר הראשון שאותה חשוב לבחון כשמחפשים את חומר הגלם האידיאלי עבור לוחות חיפוי קירות חוץ היא חוסן. לוחות אלה נדרשים לעמוד בפני רוחות, ולפעמים גם כוחות נוספים שמופעלים עליהם, ולכן רק חומרי גלם חזקים יחזיקו מעמד לטווח ארוך.
  2. עמידות בפני רטיבות – הפרמטר השני הוא עמידות בפני רטיבות. באופן טבעי רק חומרים שלא מתרגשים ממים ומלחות לא יישחקו בקצב מהיר, וימנעו חדירת מים אל הקיר עצמו. נוכחות של מים בתוך קיר מתפתחת לעובש, שמהווה גם מפגע אסתטי וגם מפגע בריאותי חמור, כך שמדובר באיכות קריטית.
  3. נוחות היישום – הפרמטר השלישי הרלוונטי לבחירת חיפוי קירות חוץ הוא נוחות היישום. הסיבה: כל פרויקט נמדד לא רק על סמך התוצאה הסופית, אלא גם על-פי ההשקעה הנדרשת במימוש התוכניות, ולכן כדאי להעדיף חומרים שנוח לעבוד איתם.
  4. אסתטיקה – והפרמטר הרביעי והאחרון הוא כמובן האסתטי. לשמחתנו, ישנם כמה וכמה חומרים שמצטיינים בכל הפרמטרים הנ"ל ובנוסף מתאפיינים במראה עכשווי ומרשים. בפרט אנחנו ממליצים לשקול שימוש בגרניט פורצלן, אלומיניום, פייבר צמנט ו-HPL.

חיפוי אלומיניום לקירות חוץ: חזות נקייה ועכשווית

לוחות אלומיניום מהווים תשתית חזקה ויציבה עבור חיפוי חוץ לכל סוגי המבנים ובפרט אלה המשמשים למטרות מסחריות. 

בנוסף לעמידות המלאה בפני מים, וזאת בזכות שכבת אלומינה שמהווה חלק בלתי נפרד מהמתכת, אלומיניום הוא חומר גלם בעל חוסן רב. למרות זאת, הוא נהנה ממשקל קל כך שהוא לא מייצר עומס על הקיר. עוד תכונה חיובית של מתכת זו היא עמידות בפני אש. 

חיסרון יחסי של אלומיניום הוא יכולת הבידוד, אבל גם לכך נמצא פתרון: לוחות חיפוי החוץ שתקבלו מאיתנו מורכבים משתי שכבות אלומיניום וביניהן שכבת חומר בידודי בעובי 3 מ"מ כך שתוכלו לסמן V גם על המרכיב הזה. במישור האסתטי, ניתן להקנות ללוחות האלומיניום מגוון רחב של צבעים. הלוחות יכולים להגיע במרקמים שונים, ובסך הכל מובטחת לכם גמישות עיצובית מרבית. עוד יתרון בהיבט זה הוא האפשרות לקבל לוחות רחבים מאוד.

פייבר צמנט למראה אדריכלי ייחודי

אופציה מומלצת נוספת של חיפוי קירות חוץ היא פייבר צמנט. חומר זה הוא תערובת של מלט עם מינרלים, חול ומים. המלט מהווה בדרך כלל כמחצית מהתערובת, ורשימת המינרלים עשויה לכלול ברזל, מגנזיום, ליתיום, סידן ועוד.

לוחות פייבר צמנט נחשבים לידידותיים לסביבה, גם בזכות החומרים מהם הם מיוצרים וגם בזכות תוחלת החיים הארוכה. כמו כן לוחות אלה הם בעלי עמידות גבוהה לקרינת UV, וכמו לוח אלומיניום גם לוח פייבר צמנט ניתן לצבוע בגוונים שונים וכך להעניק למבנה אופי מעניין. לוחות הפייבר צמנט משמשים בעיקר למבנים מסחריים ותעשייתיים.

חיפוי קירות חוץ בלוחות HPL: אסתטיות ייחודית

גם HPL הוא תערובת. החומרים שעליהם מבוססים לוחות HPL הם נייר קראפט, שבבי עץ ושרף, ו"סוד" החוזק של הלוח הוא אופן ייצורו: טמפרטורות גבוהות ולחץ עז דוחסים את החומרים הנ"ל לכדי לוח שיהווה חיפוי חוץ מעולה. זהו גם מקור השם – High Pressure Laminate, כלומר למינציה בלחץ גבוה.

האסתטיות הייחודית של לוחות ה-HPL נובעת מהדמיון שלהם ללוחות עץ. העץ עצמו לא מתאים לשמש בתור חיפוי קירות חוץ בגלל שהוא רגיש מאוד למים, ואילו ה-HPL עוטף את המבנה באנרגיות החיוביות של עץ טבעי ובמקביל מבטיח עמידות מרבית. בפרט מתאימה האופציה הזו כשהמטרה היא סגנון כפרי, ועוד חשוב להדגיש שמדובר בלוחות שקל מאוד לתחזק, ועוד קודם לכן קל מאוד להתקין.

חיפוי גרניט פורצלן למבני יוקרה

לוחות חיפוי קירות חוץ מגרניט פורצלן עומדים גם הם בכל הקריטריונים הרלוונטיים. החיקוי המושלם למראה האבן הטבעית מייצר חזות יוקרתית, ובפן הפרקטי זהו חומר בעל תוחלת חיים ארוכה בזכות תהליך הייצור. ברוב המקרים היישום הוא על גבי תשתית אלומיניום באמצעות הדבקה. ניתן לקבל לוחות גרניט פורצלן בשלל גדלים, כולל מידות גדולות, וגם לגבי העובי יש חופש בחירה ולכן יכולת להתאים אותו באופן מושלם לפרויקט שלכם.

ייעוץ מקצועי על בסיס קשב מלא

בחירת האופציה האידיאלית מבין כל האפשרויות המוזכרות לעיל אודות חיפוי קירות חוץ מתבצעת על סמך המאפיינים הספציפיים של כל פרויקט, מסגרת התקציב וההעדפות שלכם. כשאתם מזמינים חיפוי חיצוני לקירות מחברה ותיקה שמציעה מבחר אפשרויות, תוכלו לקבל לא "רק" לוחות איכותיים ומוקפדים אלא גם ייעוץ מקצועי. הייעוץ ניתן על בסיס קשב מלא אליכם, ולכן ההמלצות יהיו רלוונטיות וההתאמה של הלוחות לפרויקט שלכם תהיה מושלמת.

רוצים שנחזור אליכם?
השאירו פרטים כאן

מאמרים נוספים

הפרויקטים שלנו

רוצים לקבל הצעת מחיר?

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם